Baskılı Koli Bandı Nedir ?

Baskılı koli bandı, iki objeyi birbirine yapıştırmak için kullanılan koli bandı üzerine veya alt kısmına flexo baskı tekniği ile baskı yapılması sonucu ortaya çıkmış bir üründür. Baskılı koli bandını normal koli bandından ayıran en belirgin özellik, üzerinde marka, logo, başlık veya slogan barındırmasıdır.

Baskılı Koli Bandı Nerede Satılır ?

Baskılı koli bandı Trendyol, Hepsiburada gibi büyük alışveriş sitelerinde genellikle satılmaz. Bunun sebebi her baskılı koli bandı özel üretimdir, özel sipariş alınarak yapılır.

Baskılı koli bandı, pleksi baskı yapan bant üretici firmalarda üretilir ve satılır.

Adresimiz : Yeşilce, Durgun Sk. No:16, 34418 Kâğıthane/İstanbul

Baskılı Koli Bandı Nerelerde Kullanılır ?

Baskılı koli bandı başta kargo firmaları olmak üzere; e-ticaret ile satış yapan firmalar tarafından günlük olarak kullanılmaktadır. Kullanım genellikle paketleme amaçlı yapılmaktadır.

Baskılı Koli Bandı Modelleri Nelerdir ?

  • Alt Baskı Koli Bandı
  • Üst Baskı Koli Bandı

Alt baskı koli bandında baskı yapışkan kısımda yer almaktadır. Bu sayede nem, sıcaklık, hava unsurlarından çok daha az etkilenir, zamanla soyulmaz ve uzun süreli kalıcılık sağlar.

Üst baskı koli bandı uygulamasında; baskı bantın yapışkan olmayan yüzüne tatbik edilir.

Baskılı Koli Bandı Ne Amaçla Kullanılır ?

Baskılı koli bandı, firmaların kargo öncesi paketleme işlemlerinde koli kapatmak için sıklıkla kullanılır. Buradaki kullanımda, hem bant ile koli yapıştırılır, hem de marka logosu paket üzerinde görünür. Marka prestiji artarken, koli kullanıldıkça o marka bilinmeye, tanınmaya devam eder. Kısaca baskılı koli bandı, yoğun olarak reklam amaçlı kullanılmaktadır.

Dikkat çekici tabelalar, hayatımızı kolaylaştırır. Özellikle kargo firmalarında; içinde kırılacak bir şey bulunan kutunun üzerine “Dikkat Kırılabilir” baskılı bant yapıştırılmaktadır.

Baskılı Koli Bandı Yapan Firmalar

Baskılı koli bandı yapan firmalar alt ve üst baskı yöntemleriyle imalat yapmaktadırlar. Bu firmalardan çoğunluğu üst baskı yaparken alt baskı yapabilen firma sayısı bir elin parmaklarını geçmemektedir. Öztürk Group Bant olarak, Türkiye’de alt baskı yapabilen 5 firmadan birisiyiz.

Baskılı Koli Bandı Fiyatı

Baskılı koli bandı 1.00$+ KDV ‘ dir.

Baskılı Koli Bandı İmalatı / Üretimi

Baskılı koli bandı imalatı için flexo rulo makineler kullanılır. Makaralar bandı açar ve tutkallama işlemi gerçekleşir. Sonrasında baskı işlemi yapılır. Üretim sırasında bantlar sürekli döndürülür ve bu işlem çok hızlı gerçekleştirilir.

Baskılı Koli Bandı Nasıl Yapılır ?

Baskılı koli bandı yapımı bir aşamaya kadar normal koli bandı yapımı ile aynıdır. İlk aşamada bantın alt kısmına yapışkanlık özelliği eklenir. Sonrasında yapılacak baskı işlemine göre işlemler gerçekleştirilir.

Baskılı Koli Bandı Makinası

Marka / Logo Baskılı Koli Bandı

 

Marka veya logo baskılı koli bandı, günümüzde sıklıkla kullanılmaktadır. Bir koli bandı rulosunda yüzlerce küçük logo bulunabilir. Dolayısıyla bant nereden kesilirse kesilsin, tekrar yapıştırıldığında yine logo kısmı görünecektir. Bir logonun yarısından kesim yapılırsa, sonraki logo olan yapışkanlı kısım kullanılabilir.

Logo baskılı koli bantları

Şeffaf Baskılı Koli Bandı